Intel 10.Nesil Ice Lake işlemcilerini duyurdu.

Intel, sonunda 10nm fabrikasyon sürecine sahip Ice Lake işlemcilerinin dizüstü bilgisayarlarda yer almak üzere sevkiyatına başladığının bilgisini verdi. Computex 2019’da yeni 10 nm mimarili Ice Lake işlemcilerini tanıtan Intel, bu yeni işlemcileri ile beraber yeni nesil dizüstü bilgisayarlarında yeni bir dönemin başlayacağının habercisi.

Intel Ice Lake işlemcileri, Core i3’ten Core i7’ye kadar farklı modeller halinde yer alacak. 4.1 GHz’e kadar artabilen frekans değerleri, 4 çekirdek ile 8 izlek ve 1.1 GHz frekanslı GPU’lar eşliğinde laptop’larda yer alacak.

Tüm bunların haricinde Intel9. nesil masaüstü ve dizüstü bilgisayar işlemcilerinin ürün yelpazesini daha da genişletti. Yonga devi yapmış olduğu açıklamayla, söz konusu seriye 6 adet yeni işlemcinin daha eklediğini de müjdeledi.

CES 2019’da yetkililer tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda , eğer üretim bir aksilik veya başka bir durum yaşanmazsa, 10nm Ice Lake mimarisine sahip olan işlemcilerle 2019 yılının sonuna doğru piyasaya sürülecek.